Biedrība - Mazmoto Racing Team
 Latviski In English

IK AUSEKLIS aicina!


Nāc un satiec ”Zelta Mopēda” meistarus

Minimotomuzejā!
 

Bērnu un jauniešu centra „IK Auseklis” Minimotomuzeja 22. darbības gadskārta aizsākās ar lielu rosību - tradicionālo bērnu un jauniešu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursu - izstādi „Mocīšu darbnīca 9” - tēma ”Zelta Mopēds” un tikšanos atmiņās ar vēsturisko sacensību ”Zelta Mopēds” veterāniem akcijas „Satiec savu meistaru 2015!” laikā.

Bērnu un jauniešu centrs „IK Auseklis” - interešu  izglītības iestāde dažāda vecuma audzēkņiem ir bagāta ar aktīvu darbību un daudzpusīgām tradīcijām. Centra Minimotomuzejs - Latvijas mazmotosporta vēstures mantojuma apzinātājs un uzturētājs iesaistās Zelta Mopēda aktivitātēs ar vēstījumu par nacionālās mazmotosporta kustības saglabāšanu un pārmantošanu, par motosporta meistaru prasmju tālāk nodošanu aktīva dzīvesveida apgūšanai.

1971.gadā dažādu apstākļu nepieciešamība veicināja likt pamatus mazmotosporta turnīram „Zelta Mopēds” (nosaukums iegūts no galvenās komandu balvas – zelta krāsas mopēda) moto klubā „Bieriņi”. Laika ritumā motosporta kustība parādīja savu izaugsmi un dzīvotspēju, paverot izturīgākajiem sportistiem ceļu uz lielo motosportu, kur vecā rūdījuma meistarus var sastapt vēl šodien. 

Centra motoklubs „IK Auseklis” savā pastāvēšanas laikā ir gan tradīcijām bagāts, gan arī mainīgs, spējot izdzīvot 26 gadu garumā. 20.gs. 80-os gadus motoklubs pavada ar sekmīgiem startiem un godalgotām vietām motošosejas sacensībās „Zelta Mopēds”. Savulaik aizsāktās tradīcijas joprojām attīstās dažādos motosporta veidos.

Šodien Latvijas motosports turpina rakstīt vēstures lappuses par Aleksandra Brieža, Zelta Mopēda dibinātāja, radīto ideju un tradīciju atdzimšanu, pateicoties to cilvēku entuziasmam, kuri ienāca ar jaunām vēsmām šīs unikālās motokustības attīstībā.

Piektdien, 27. martā plkst. 16:30, Silciema ielā 3, Bērnu un jauniešu centra „IK Auseklis” Minimotomuzejs pulcēs kopā jauniešus, motosportistus, motosporta fanus un viesus - Latvijas nopelniem bagātos motosportistus. Pasākumu bagātinās ar vienreizīgiem stāstiem un atmiņām Aleksandrs Briedis, Tāls Meļķis, Māris Rupeiks, Vladimirs, Agris un Kārlis Neijas, Bruno un Garijs Rožkalni un citi. Apmeklētāji varēs iepazīties ar Latvijas minimotosporta vēsturi, to laiku mototehniku, motosportistu ekipējumu, apbalvojumiem. Būs iespēja noskatīties 1986. gadā kinorežisora L. Brušteina uzņemto dokumentālo filmu „Zelta Mopēds”, pēc bijušās rūpnīcas „Sarkanā Zvaigzne” pasūtījuma, kas ir tulkota latviešu valodā.

Aicinām visus interesentus piedalīties sarunās ar ZM meistariem!

http://www.ikauseklis.lv/

Komentāri (0)  |  2015-03-19 19:25  |  Skatīts: 975x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ